טיולים

עין קשתות – אום אל קנטיר
מהצימרים ברמות יוצאים ברכב עד צומת כורסי ופונים שמאלה בכביש 789 העולה לגולן, עד צומת פיק. בכביש 98 פונים צפונה.הדרך יפיפייה, במשך הנסיעה כדאי לשים לב לפריחות ולבעלי חיים. באזור חיות בר, חסידות, ברווזים, צבאים חזירים.. וגם סוסים פרות וכבשים הרועים באחו…. ,נוסעים עד הכניסה לקיבוץ נטור, שילוט ברור מוביל לאתר שהיה כפר יהודי מימי התלמוד, באתר בית כנסת מהמפוארים בארץ שהיה בנוי שתי קומות, אבניו נשתמרו כמעט כולן. מעיין הכפר שנובע גם כן מקשתות בקיר הוא שנתן לכפר את שמו
הערבי. קנאטיר פירושו קשתות. החפירות כפי שתראו נערכות בשיטות מתקדמות ייחודיות. הנחל למרגלות הישוב הוא נחל סמך הנשפך לכנרת. הביטו גם לשמים קרוב לודאי שתראו את הנשרים משמורת גמלא היוצאים לחפש מזון. על גמלא וסביבתה תמצאו באתר הבית של נעמי.
קרא עוד
 
טיול פריחות - בשמורת נוב
טיול מתאים לכל המשפחה. פריחת הנרקיסים בעיצומה. (העיריוני והאירוס ממתינים לעונתם) מסלול ברכב: מ"הבית של נעמי" יורדים לצומת רמות בכביש 92. ופונים צפונה (ימינה). נסיעה קצרה לצומת הבאה גמלא, ופונים שוב ימינה. הכביש עולה לגולן, שימו לב בצידי הדרך ניתן לראות שפני סלע מתחממים בשמש. קיני שרקרקים ואפילו נשרים בשמיים, את גמלא העתיקה הנראית מכוון זה כדבשת של גמל. מומלץ להיכנס למצפור בית צידא שבדרך, צופה לכנרת ולהרי הגליל עם הסברים במקום.
מכאן המשיכו עד צומת דליות שם פונים ימינה ובכניסה לחספין נמצאת השמורה הפורחת. יש מסלול הליכה מסודר בביצה, יש גם קטע מתאים לעגלות לכיסאות גלגלים. לאחר שתשבעו מהמראות והריחות נחזור לצימר ברמות – הבית של נעמי, במסלול מעגלי דרך צומת פיק, לרדת מהרמה בדרך יפיפייה שוב לכביש 92 וימינה. באזור חיות בר, חסידות, ברווזים, צבאים חזירים.. וגם סוסים פרות וכבשים הרועים באחו…. ,נוסעים עד הכניסה לקיבוץ נטור, שילוט ברור מוביל לאתר שהיה כפר יהודי מימי התלמוד, באתר בית כנסת מהמפוארים בארץ שהיה בנוי שתי קומות, אבניו נשתמרו כמעט כולן. מעיין הכפר שנובע גם כן מקשתות בקיר הוא שנתן לכפר את שמו הערבי.קנאטיר פירושו קשתות. כיום שמו קשתות רחבעם לזכרו של רחבעם זאבי-גנדי שכשר התיירות נתן את התקציב לחפירות הארכיאולוגיות במקום. החפירות כפי שתראו נערכות בשיטות מתקדמות ייחודיות. הנחל למרגלות הישוב הוא נחל סמך הנשפך לכנרת.הביטו גם לשמים קרוב לודאי שתראו את הנשרים משמורת גמלא היוצאים לחפש מזון. על גמלא וסביבתה תמצאו באתר הבית של נעמי.
קרא עוד